Nôž Lisa – Damašk / Hrab a Karelská breza

115  s DPH

Nie je na sklade

Ručne kovaný nôž Lisa – Damašk / Hrab a Karelská breza 

Lisa je univerzálny nôž. Tvar čepele nôž na kožu. Je špecifický svojimi malými rozmermi, hrúbka čepele 4 mm vám uľahčí rezanie jedla, otvorenie konzervovaného tovaru, zaostrenie dreveného kolíka, preseknutie lana a mnohé iné činnosti. Jednoducho vložte do vrecka a môžete sa vybrať do lesa, či k vode alebo len tak na turistiku. Jednoducho povedané – Lisa je nôž pre všetkých a všade.

Čepeľ – damašková oceľ
Rukoväť je olejovaná, z jedinečného spojenia dvoch drevín hrab a karelská breza
Púzdro noža – prírodná koža

Vlastnosti

Dĺžka čepele, mm105
Dĺžka rukoväte, mm105
Materiál čepeleDamašková oceľ
Najväčšia šírka čepele, mm35
Celková dĺžka, mm200
Tvrdosť ocele, HRC61-62
Hrúbka trupu, mm4
Hrúbka rukoväte (v sv. Dieloch), mm23
Šírka rukoväte (v častiach), mm25

Damašková oceľ

Damašková oceľ je typ ocele s viditeľnými nepravidelnosťami na oceľovom povrchu, najčastejšie vo forme vzoriek získaných rôznymi spôsobmi. Existujú dva druhy ocele, ktoré sa označujú ako všeobecný výraz “Damask”: zváranie Damašku (v prípade viacnásobného opracovania oceľového obalu pozostávajúceho z ocelí s rôznym obsahom uhlíka) a rafinovaných ocelí. Používa sa na výrobu studených zbraní a zriedkavo brnenia.

Karelská breza. Hodnota karelskej brezy spočíva v jej mimoriadne krásnom dreve, ktoré je pozoruhodné svojim pozoruhodným zapletaním a motúzom vlákien: je absolútne nemožné ho rozdeliť. Za posledných dvadsať rokov sa vzhľadom na vznikajúcu módu sa jej cena zvýšila niekoľko krát a stala sa rovnako cenená ako tropické drevo. Na medzinárodnom trhu s drevom sa predáva podľa hmotnosti. Po spracovaní má karelská breza farbu od krémovej až po tmavo žltú so vzorom pripomínajúcim mramor. Medzi listnatými druhmi svetla nemá rovnako krásnu štruktúru žiadna iná drevina.

Čierny stabilizovaný hrab – Stabilizované, upravené, lakované drevo je dokonale vhodné na výrobu rukovätí nožov a iných nástrojov. Drevo je nasávané do celej hĺbky vo vákuu vysoko kvalitnou polymerizačnou zmesou a farbami odolnými voči vlhkosti, ultrafialovému žiareniu, teplu.

 

Objednávky expedujeme do 48 hod. od potvrdenia

Mohlo by sa Vám páčiť

Zľavnené produkty