Nôž Turista – Damašk / Karelská breza

95  s DPH

Nie je na sklade

Nôž Turista – Damašk/ Karelská breza

Samotný názov noža priamo charakterizuje jeho špecifickosť. Tento model je veľmi vhodný pre turistické výlety, výlety, ale aj pre rybolov. Malá dĺžka a hrúbka čepele výrazne uľahčujú jeho hmotnosť, čo je dôležitý ukazovateľ pri turistike, kde každý ďalší gram vybavenia negatívne ovplyvňuje pohodu cestujúceho. Nôž Turista má tvar klasického fínskeho noža, čo z neho robí univerzálny nôž, ideálny na lov, rybolov, turistiku.

Čepeľ – damašková oceľ
Rukoväť z prémiového dreva karelská breza ( vzhľad dreva s môže líšiť v odtieňoch )
Púzdro noža – prírodná koža

Rozmery:
Dĺžka čepele, mm127
Dĺžka rukoväte, mm115
Materiál čepeleDamašk
Šírka čepele, mm30
Celková dĺžka, mm242
Tvrdosť ocele, HRC61-63
Hrúbka zadku, mm4
Hrúbka rukoväte (v sv. Dieloch), mm20
Šírka rukoväte (v častiach), mm27

Damašková oceľ

Damašková oceľ je typ ocele s viditeľnými nepravidelnosťami na oceľovom povrchu, najčastejšie vo forme vzoriek získaných rôznymi spôsobmi. Existujú dva druhy ocele, ktoré sa označujú ako všeobecný výraz “Damask”: zváranie Damašku (v prípade viacnásobného opracovania oceľového obalu pozostávajúceho z ocelí s rôznym obsahom uhlíka) a rafinovaných ocelí. Používa sa na výrobu studených zbraní a zriedkavo brnenia.

Karelská breza. Hodnota karélskej brezy spočíva v jej mimoriadne krásnom dreve, ktoré je pozoruhodné svojim pozoruhodným zapletaním a motúzom vlákien: je absolútne nemožné ho rozdeliť. Za posledných dvadsať rokov sa vzhľadom na vznikajúcu módu sa jej cena zvýšila niekoľko krát a stala sa rovnako cenená ako tropické drevo. Na medzinárodnom trhu s drevom sa predáva podľa hmotnosti. Po spracovaní má karelská breza farbu od krémovej až po tmavo žltú so vzorom pripomínajúcim mramor. Medzi listnatými druhmi svetla nemá rovnako krásnu štruktúru žiadna iná drevina.

Objednávky expedujeme do 48 hod. od potvrdenia

Mohlo by sa Vám páčiť

Zľavnené produkty