TORVI SIBIR -45°C farba OLIVA

25  s DPH

Topánky z materiálu EVA –  

Materiál EVA je kompozitný polymérny materiál (penový etylénvinylacetát). Je to moderný, ľahký, ekologický a hygienický materiál, ktorý sa široko uplatňuje v rôznych sférach života a teraz aj pri výrobe obuvi. Naše topánky sú vyrobené z tohto materiálu. Prečo to považujeme za praktické a vhodné pre topánky na lov a rybolov?

Úplne vodotesný

Je známe, že voda ľahko prechádza z jedného stavu skupenstva do druhého: z ľadu a snehu – do vody a späť. Dokonca aj pri nízkych teplotách sa môže voda nahromadiť na ľade vodných nádrží. Môže vyčnievať z trhlín v ľadu alebo z otvorov vyrobených rybármi alebo sa zhromažďovať pod hustým množstvom snehu, kde je teplota blízka nule.

Preto je veľmi dôležité, aby topánky, v ktorých človek navštevuje lesy alebo vodné plochy, dokonca aj v mrazivom dni, boli vodotesné.

Topánky TORVI vyrobené z EVA sú absolútne nepriepustné. Nielen preto, že materiál EVA je polymér, ale aj preto, že sú topánky odlievané úplne a nemajú švy – nie sú zvárané ani šité.

Svetlo a teplo

Hlavnou výhodou EVA je jednoduchosť. Je podstatne ľahší ako iné materiály, ktoré sa používajú pri výrobe turistickej výstroje, ako je napríklad kaučuk alebo PVC. Napríklad hmotnosť topánky Torvi T-60 ° C 44 bez vložky váži len 540 gramov (s vložkou 820 gramov). Presne tie isté prázdne neizolované PVC topánky vážia 1200 gramov. Cítiť rozdiel znamená nosiť TORVI!

EVA má poréznu štruktúru, t.j. naplnené mikroskopickými vzduchovými bublinami. A to prispieva nielen k odľahčeniu, ale tiež vytvára vynikajúcu tepelnú izoláciu.

Elastické a odolné

Dôležitými výhodami EVA sú elasticita a plasticita. Preto našiel široké uplatnenie vo výrobe obuvi, vrátane ortopedickej. Topánky vyrobené z EVA – sú mäkké, s vynikajúcimi tlmiacimi vlastnosťami, ktoré sú zachované aj pri nízkych teplotách. V takejto obuvi sú nohy menej unavené, pohodlne sa obúvajú a pohodlne sa nosia.

Aj tento materiál má vysokú odolnosť proti opotrebovaniu. V miestach s konštantnou deformáciou si zachováva svoje vlastnosti – nepraská a ani neklesá. Preto Vám obuv z EVA vydrží dlho.

Štruktúra obuvi TORVI

manžeta

Manžeta odolná proti opotrebovaniu a vode odpudzujúci materiál so šnúrkou a západkou, aby sa zabránilo vniknutiu snehu do vložky

Vystužené topánky na špičke a päte

Pevná špička a päta chránia nohu pred náhodnými nárazmi

Čižma sa končí nad hornou časťou EVA. Preto sa pri pohybe okraj topánky nedotýka holení

Unikátna voštinová štruktúra spodnej časti topánky

Jedinečná bunková štruktúra spodnej časti topánky. V pyramídových bunkách dochádza k akumulácii kondenzátu, ktorý vzniká z rozdielu v teplote ľudského tela a prostredia. Vaše nohy budú vždy suché!

Špeciálne navrhnutá pevná päta

Špeciálne navrhnutá, stabilná obuv má rozšírené na dno a vysokú zadnú vyzúvaciu podložka čo umožňuje ľahké vyzutie obuvi bez pomoci rúk

Reflexná páska obuvi

Reflexná páska slúži na bezpečnosť v tme

Sendvičová vymeniteľná vložka

Viacvrstvová vymeniteľná vložka s vystuženou pätou šetrí teplo

Deep Boot Protector

Hlboký behúň na podrážke, topánka sa nekĺže na snehu a na povrchu z ľadu

Zvýšená špička topánok

Zvýšená ponožka znižuje zaťaženie svalov nohy pri chôdzi

Teplá vnútorná vložka topánok Torvi model T-45C je vyrobená z modernej viacvrstvovej netkanej textílie a prírodnej baranej kožušiny. Všetky vrstvy materiálu spolu vytvárajú systém, ktorý spoľahlivo oddeľuje vonkajšie chladné prostredie od nohy a šetrí vnútorné teplo v čižme.

UPOZORNENIE : Topánky sú vyrobené z materiálu EVA, ktorý je vlastnosťami podobný GUME, a teda treba brať na vedomie, že chôdzou po ostrých predmetoch, alebo konároch, či tŕní môže dôjsť k prepichnutiu čižmy. Prosím vyvarujte sa znehodnoteniu čižmy.

PREVODNÁ TABUĽKA VEĽKOSTÍ OBUVI

Objednávky expedujeme do 48 hod. od potvrdenia

Mohlo by sa Vám páčiť

Zľavnené produkty