Nôž Uzbek – X12MF / Karelská breza

99  s DPH

Nie je na sklade

Uzbecký nôž je národný nôž  stredoázijských národov – Uzbekov  a Uijgurov . Tradične má rovnú širokú čepeľ.  Nôž sa zvyčajne nosí v širokom koženom obale. Samotný nôž je ideálny na krájanie mäsa a zeleniny. Je považovaný za najlepší darček pre muža, ale aj za nepostrádateľného asistenta v kuchyni.

Čepeľ kovaná ručne z ocele Х12МФ – oceľ s mimoriadnymi stabilnými reznými vlastnosťami.
Rukoväť z prémiového dreva karelská breza
Púzdro noža – prírodná koža

ROZMERY
Dĺžka čepele, mm160
Dĺžka rukoväte, mm125
Materiál čepele: X12MF
Najväčšia šírka čepele, mm35
Celková dĺžka, mm285
Tvrdosť ocele, HRC61-62
Hrúbka trupu, mm3.5
Hrúbka rukoväte (v sv. Dieloch), mm22
Šírka rukoväte (v častiach), mm20

Oceľ X12MF má vysokú hustotu a je odolná voči nárazom, používa sa na výrobu rôznych nástrojov. Táto oceľ sa najčastejšie používa pri výrobe poľovníckych nožov, pretože jej vlastnosti umožňujú používať nôž napríklad na spracovanie ulovenej zvere a nedochádza k ich otupeniu.
Základný materiál vo forme guľatej tyčinky sa zohrieva v peci na teplotu kovania, potom sa razí kladivom a získa sa veľmi hustý pás, potom sa opäť zahrieva a rozreže na polotovary. Výsledné polotovary sú normalizované a povolené pre ďalšiu prácu. Potom, čo sa polotovar tvaruje do tvaru požadovanej čepele, podrobí sa špeciálnemu tepelnému spracovaniu vo vákuovej peci. Takto získaná oceľ je veľmi silná a odolná proti prehýbaniu noža.

Rukoväť: Karelská breza

Karelská breza. Hodnota karélskej brezy spočíva v jej mimoriadne krásnom dreve, ktoré je pozoruhodné svojim pozoruhodným zapletaním a motúzom vlákien: je absolútne nemožné ho rozdeliť. Za posledných dvadsať rokov sa vzhľadom na vznikajúcu módu sa jej cena zvýšila niekoľko krát a stala sa rovnako cenená ako tropické drevo. Na medzinárodnom trhu s drevom sa predáva podľa hmotnosti. Po spracovaní má karelská breza farbu od krémovej až po tmavo žltú so vzorom pripomínajúcim mramor. Medzi listnatými druhmi svetla nemá rovnako krásnu štruktúru žiadna iná drevina.

Objednávky expedujeme do 48 hod. od potvrdenia

Mohlo by sa Vám páčiť

Zľavnené produkty