Nôž Lisa – 95×18/ Hrab a Karelská breza

94  s DPH

Nie je na sklade

Ručne kovaný nôž Lisa – oceľ 95×18 / Hrab a Karelská breza 

Lisa je univerzálny nôž. Tvar čepele nôž na kožu. Je špecifický svojimi malými rozmermi, hrúbka čepele 4 mm vám uľahčí rezanie jedla, otvorenie konzervovaného tovaru, zaostrenie dreveného kolíka, preseknutie lana a mnohé iné činnosti. Jednoducho vložte do vrecka a môžete sa vybrať do lesa, či k vode alebo len tak na turistiku. Jednoducho povedané – Lisa je nôž pre všetkých a všade.

Čepeľ – oceľ 95×18
Rukoväť je olejovaná, z jedinečného spojenia dvoch drevín hrab a karelská breza
Púzdro noža – prírodná koža

Vlastnosti

Dĺžka čepele, mm105
Dĺžka rukoväte, mm105
Materiál čepeleoceľ 95×18
Najväčšia šírka čepele, mm35
Celková dĺžka, mm200
Tvrdosť ocele, HRC57-59
Hrúbka trupu, mm4
Hrúbka rukoväte (v sv. Dieloch), mm23
Šírka rukoväte (v častiach), mm25

Oceľ 95X18 – je nehrdzavejúca oceľ, má vysokú tvrdosť a zároveň je pružná. Nie je žiadnym tajomstvom, že sú z neho vyrábané ložiská, na ktoré sa kladú vysoké nároky na tvrdosť a odolnosť voči opotrebovaniu. Kovový nôž z ocele 95 x 18 zostáva aj po dlhej dobe ostrý.Tieto nože vyžadujú malú starostlivosť a odolávajú vlhkosti, sú vhodné pre lovcov, rybárov a turistov. Pri výrobe čepiele prebieha proces kovania v našom závode a zložitý procesom vytvrdzovania v tepelných peciach (pri 1050 stupňoch s popúšťaním). Čepele majú tvrdosť 59 jednotiek na stupnici Rockwell (jednotky tvrdosti).

Karelská breza. Hodnota karelskej brezy spočíva v jej mimoriadne krásnom dreve, ktoré je pozoruhodné svojim pozoruhodným zapletaním a motúzom vlákien: je absolútne nemožné ho rozdeliť. Za posledných dvadsať rokov sa vzhľadom na vznikajúcu módu sa jej cena zvýšila niekoľko krát a stala sa rovnako cenená ako tropické drevo. Na medzinárodnom trhu s drevom sa predáva podľa hmotnosti. Po spracovaní má karelská breza farbu od krémovej až po tmavo žltú so vzorom pripomínajúcim mramor. Medzi listnatými druhmi svetla nemá rovnako krásnu štruktúru žiadna iná drevina.

Čierny stabilizovaný hrab – Stabilizované, upravené, lakované drevo je dokonale vhodné na výrobu rukovätí nožov a iných nástrojov. Drevo je nasávané do celej hĺbky vo vákuu vysoko kvalitnou polymerizačnou zmesou a farbami odolnými voči vlhkosti, ultrafialovému žiareniu, teplu.

 

Objednávky expedujeme do 48 hod. od potvrdenia

Mohlo by sa Vám páčiť

Zľavnené produkty