Drací nôž – Damašk / Karelská breza

105  s DPH

Nie je na sklade

Ručne kovaný Drací nôž  – Damašk / Karelská breza

Špeciálny nôž určený na odieranie mŕtvych zvierat. Typický nôž na dranie so širokou čepeľou. Rezná hrana je konvexná, ostrie zakrivené smerom k špičke. Dĺžka čepele je 4-12 cm a zvyčajne je menšia ako dĺžka rukoväte noža. Čepeľ je tvrdá, s hrubým okrajom, nie je pružná. Drací nôž je základným vybavením lovca. Čepeľ noža je tvarovaná tak, aby sa ľahko kĺzala počas rezania.

Čepeľ – damašková oceľ
Rukoväť z prémiového dreva karelská breza
Púzdro noža – prírodná koža

Vlastnosti
Dĺžka čepele, mm112
Dĺžka rukoväte, mm122
Materiál čepeleDamašková oceľ
Najväčšia šírka čepele, mm45
Celková dĺžka, mm234
Tvrdosť ocele, HRC61-62
Hrúbka trupu, mm5
Hrúbka rukoväte (v sv. Dieloch), mm22
Šírka rukoväte (v častiach), mm30

Damašková oceľ

Damašková oceľ je typ ocele s viditeľnými nepravidelnosťami na oceľovom povrchu, najčastejšie vo forme vzoriek získaných rôznymi spôsobmi. Existujú dva druhy ocele, ktoré sa označujú ako všeobecný výraz “Damask”: zváranie Damašku (v prípade viacnásobného opracovania oceľového obalu pozostávajúceho z ocelí s rôznym obsahom uhlíka) a rafinovaných ocelí. Používa sa na výrobu studených zbraní a zriedkavo brnenia.

Karelská breza. Hodnota karélskej brezy spočíva v jej mimoriadne krásnom dreve, ktoré je pozoruhodné svojim pozoruhodným zapletaním a motúzom vlákien: je absolútne nemožné ho rozdeliť. Za posledných dvadsať rokov sa vzhľadom na vznikajúcu módu sa jej cena zvýšila niekoľko krát a stala sa rovnako cenená ako tropické drevo. Na medzinárodnom trhu s drevom sa predáva podľa hmotnosti. Po spracovaní má karelská breza farbu od krémovej až po tmavo žltú so vzorom pripomínajúcim mramor. Medzi listnatými druhmi svetla nemá rovnako krásnu štruktúru žiadna iná drevina.

Objednávky expedujeme do 48 hod. od potvrdenia

Mohlo by sa Vám páčiť

Zľavnené produkty